Jsou pro nás peníze tak důležité?

Peníze. Možná si to ani neuvědomujeme, ale celý život se v podstatě točí kolem nich. Jen si vezměte, kolik hodin týdně, měsíčně, ročně strávíme v práci. A proč? Abychom si vydělali peníze. Peníze totiž potřebujeme, bez nich nemůžeme v tomto světě fungovat. Možná na některých místech, kde ještě nedorazila civilizace. Ale v moderním světě jsou peníze tím, co působí jako hnací motor pro celý společenský systém, který jsme si v průběhu let nastavili.

peníze

Bez peněz bychom neobstáli. Tak to zkrátka je. Bez peněz si nemůžeme dovolit prakticky nic. Bez peněz si nemůžeme dovolit ani žít, jelikož k přežití potřebujeme vodu, potraviny, teplo. A to všechno stojí peníze. Někteří mají peněz více, někteří méně. Člověk je ale přizpůsobivý tvor, a naučí se většinou vyjít s tím, co má. Pokud mu to nestačí, je to pro něj motivace, jak se posunout kupředu. Například změnit zaměstnání na takové, kde mu budou nabízet větší mzdu, nebo zapracovat na sobě tak, aby byla pro něj šance na kariérní postup v rámci stávajícího zaměstnání.

karty

Náš stát ale nenechá na holičkách ani ty, kteří nemají moc peněz a dělá jim problém uspokojit svoje základní potřeb. Česká republika má pro své občany připravené sociální dávky, které jim v případě, kdy se dostanou do tíživé finanční situace, pomohou. Jak vidíte, peníze jsou důležité. Dle nich vás bude svět posuzovat. Pokud máte peníze, můžete si dovolit kupovat nemovitosti, auta, cestovat. Bohužel je to tak, že i ti, kteří mají více peněz, mají třeba i přístup k lepší zdravotnické péči. Pokud vám někdo bude někdy tvrdit, že na penězích nezáleží, bude jen těžké mu uvěřit. Peníze hýbou světem a bez nich budeme ztracení. Ohledně peněz je to pro nás čím dál těžší, vzhledem k ekonomické situaci, která teď ve světě panuje, ale musíme věřit, že zase přijdou lepší zítřky, a že to bude brzy.

Category:
Ekonomika