Jaké typy mají Schneider vypínače

Málokdo si dnes již uvědomuje, jak moc jsme závislí na nejrůznějších vypínačích a spínačích. Provázejí nás už tak dlouhou dobu, že je považujeme za samozřejmost a nevěnujeme jim příliš pozornosti. Přesto právě ony jsou základem mnoha dnešních vynálezů a výdobytků moderní techniky. Najdeme je prakticky všude.větrák s odkrytými kabely od vypínače.jpg

Není proto tedy divu, že existuje celá řada jejich druhů a typů, v závislosti na tom, kde a k jakému účelu jsou používány. Podívejme se tedy na ty, které jsou dnes nejběžnější.

Asi není klasičtějšího Schneider vypínače, než je ten tlačítkový. Vídáme ho denně na nejrůznějších přístrojích. Vidíme jej na počítačích, ať už těch stolních či laptopech, na dálkových ovladačích i například na DVD či Blu-Ray přehrávačích. Může být kulatý či hranatý, princip je však stejný: stačí jen zmáčknout a přístroj se zapne. Jak jednoduché!

Dále tu máme otočné vypínače, kdy je jím k zapnutí přístroje třeba pootočit. Tento druh je typický pro přístroje, kde je nutné jej nejen zapnout, ale zároveň je žádoucí nastavit intenzitu či program. Nejčastěji jej najdeme na kuchyňském sporáku, ale také na pračce či mikrovlnné troubě.

Opomenout bychom neměli ani pákový druh. Jedná se o podobný styl jako u tlačítkového typu jen místo zmáčknutí tlačítka přehodíme páčku. Neměli bychom se nechat zmást tím, že se jeho provedení velmi liší jak ve velikosti, tak tvaru. Princip je vždy stejný. Najdeme jej například na rychlovarné konvici. Máme tu však několik možností: buď se po určité době sám vrátí do původní polohy, jako například u již zmíněné rychlovarné konvice, nebo zůstane zapnutý, dokud jej sami nepřepneme. Zde je klasické rozsvícení stropních světel.běžný kulatý vypínač.png

Jak je vidět, vypínačů je spousta nejrůznějších druhů. Je tedy třeba vždy pečlivě vybírat a předem uvážit, který se nejlépe hodí. A pokud si nejsme stoprocentně jisti, názor odborníka také nemusí být na škodu. Vyhneme se tak spoustě budoucích problémů.

Category:
Mobil