Co si dát dobrého?

Zrna ze světových plantáží
Kávu znají asi všichni a proto není třeba ji dlouze představovat. Oválný tvar s dolním uprostřed si nespletete s ničím jiným. Pěstuje se na plantážích v Americe, Asii a Africe. S trochou štěstí si můžete kávovník pěstovat i doma, je to příjemně aromatická rostlinka, která se stane ozdobou vaší domácnosti. Kávu si z ní ale nevypěstujete.

kávová zrna

Na plantáží se setkáváme s několika druhy kávovníku. Zralé plody se poté suší a praží. Výsledkem jsou lahodná zrnka, která si přeléváme horkou vodou. Hotový nápoj známe po celém světě, a skutečně dobrou kávu si dáte zejména tam, kde se pěstuje. Pěstování kávy má velmi dlouhou tradici a pokud si chcete dát kávu se vším všudy, vyrazte na dovolenou právě do států, kde se káva pěstuje. Chodit po horách a sbírat ji sice nemusíte, ale můžete si užít klasický proces přípravy kávy. Nejde jen o to nasypat mletou kávu do hrnku a zalít ji hořkou vodou. Původně kávu a čokoládu pili jen ti nejbohatší lidé, protože šlo o velmi drahé nápoje, které byly běžným lidem zcela nedostupné.

páka kávovar

Postupem času se káva rozšířila i mezi běžné obyvatelstvo a díky tomu si můžete dát kávu i když zrovna nejste milionáři. Možná se rozšířila až moc, protože nejméně kvalitní kávu si dáte na každém kroku – v nápojových automatech – kde kvalitu opravdu nelze očekávat. Chcete vědět kde seženete opravdu dobrou kávu? Nejlepší káva Thecoffee je v nabídkách pražíren. Není nic lepšího než chuť a vůně čerstvě upražené kávy. Dříve byl docela problém najít pražírnu, ale v posledních letech expandovaly i do okresních měst, a tak si i ve vašem okolí určitě najdete pražírnu, která vám nabídne lahodnou kávu, kterou si připravíte i u vás doma. Dáte si espresso, turka a nebo máte raději třeba plat white? Jakýkoliv nápoj bude chutnat mnohem lépe, když si jej připravíte z čerstvě umleté kávy.

Category:
Zboží